Ev / Hgs Bakiye Yükleme / Yurtdışından Gelen Yabancı Plakalar İçin Hgs İşlemi

Yurtdışından Gelen Yabancı Plakalar İçin Hgs İşlemi

 HGS sistemi, kurulduğu günden bu yana pek fazlaca sorunla karşı karşıya kalındı haksız cezalar bunun en büyük örneklerin den  bir diğeri ise Yabancı plakalı araçların Hgs geçişinde ücret ödeyip ödemediği herhangi bir kayda mensup olmayan bu araçlar Otoban ve köprü geçişlerinde parasız bir halde kullanıyor. Hatta hatalı geçişler yapıyor ve hiçbir ceza ödemeden ülkelerine geri dönebiliyor vardı Bununla ilgili milyonlarca lira heba oluyor ve ücret ödeyerek. Otoban ve köprü geçişlerinin kullanan sürücüler bu mevzuda İsyan ediyorlardı devlet bu mevzu hakkında uzunca devam eden bir çalışmanın arkasından somut adımlar atmaya karar verdi.

2012 yılından bu yana Yabancı plakalı araçlar ve yurt dışından gelen araçların haksız bir halde Otoban ve köprü geçişlerinde kullandı hiçbir şekilde ücret ödemedi kanıtlandı Bunun yanı sıra bu geçişlerden ücret alamayan devlette ciddi manada zarar etti. Hgs Bakiye YüklemeDevlet bunun önüne geçmek için gümrükçüler eve otoban polisi ne yetki vererek Yabancı plakalı araçların ve Yurtdışın dan gelen Türk plakalı araçların HGS geçişlerinde ücret ödemelerine karar verdi. Yalnız 2013 senesinde 75 milyon lira zarar edildi Ortalama 4 yıl süre zarfında bu tarzdaki araçları herhangi bir yaptırım uygulanmadığı için milyonlarca lira ücret alınamadı. Bu araçları gümrüklerde ve otoban polisleri tespit ediyor ve işlem yapıyorlar.

Böylelikle HGS geçişlerinde yabancı araçlar ihtiyaç duyulan tutarı Ödemiş oluyorlar ve yasal olarak Herhangi bir mesele kalmıyor. Yabancı plakalı araçlar ülkelerine geri döndüklerinde ödeme yapmazlar ise bu ceza elçiliklerini gidiyor ve kendilerine bildiri ediliyor kısaca Almanya’dan gelen bir vasıta HGS Borcunu ödemezse ülkesinde ödemek zorunda kalıyor ve faizli bir halde bu kişiden HGS tutarı eğitim ediliyor fazlaca daha ilkin yapılması ihtiyaç duyulan bu uygulama 2016 yılının derhal başlangıcında hayata geçti artık HGS ücretlerini devlet bir halde eğitim edebiliyor ve bu mevzuda zarar etmiyor.Hgs Bakiye Yükleme Ek olarak gümrük çalışanları ve otoyol polislerinin haklarının Avrupa İle eşit olması için emek harcamalar yapılıyor ve bu mevzuda bir yasa çıkarılıyor artık gümrük çalışanları istedikleri takdirde Yurt dışından gelen araçların beklenebilecek ve HGS ücretini almadan araçların sahiplerine verilmesini engelleyecek aynı durum otoyol polisleri de ilgilendiriyor olacak.


Artık bu kurallar yardımıyla HGS ücretlerini ödemeyen yabancılarda yaptırımlar ödeyecek ve ücretli şekilde geçen insanların hakları da gelmemiş olacak

Haberi Faydalı Buldunuz Mu?

Harika
Kötü

5

Haberi Faydalı Buldunuz Mu Sonuç :

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

HGS Bakiye Yükleme

HGS Yükleme Kilit noktalardaki geçişleri elde eden köprülerde, otoyollar vb. Yerlerde eskiden uygulanan sistem gişeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama