Ev / hgs / Online HGS Kredisi Yükleme

Online HGS Kredisi Yükleme

Ücretli otobanlarda hızlı geçiş sağlayan ödemeli bir yöntem olan HGS, kullanılmaya başlandığı andan itibaren kullanıcıları trafikte ve özellikle köprü geçişlerindeki sıkışıklıklardan kurtaran başarılı bir sistemdir. Sahip olunan HGS etiketi kartlarına bakiye yüklenmesi ve her ücretli kullanımda otomatik olarak kartın limitinden ücret tahsil edilmesiyle işleyen bu sistemde Online HGS kredisi yükleme işlemi de oldukça kolay şekilde yapılmaktadır.
Kullanıcıların zamanı değerliyse ve bir Ptt şubesine ya da anlaşmalı market ve ofislere giderek yükleme yapmaktan zorsunuluyorsa, bunu online şekilde dekolayca halledebilirler: Nasıl mı? Çok kolay. Kullanıcı Hangi bankayla çalışmaktaysa o bankadaki hesabından ya da kredi kartından otomatik yükleme emri vererek çok kolay bir şekilde online HGS kredisi yükleme işini yapabilmektedir. Böylece seyahat anında kartındaki bakiye miktarı, kendi belirlediği limitin altına düştüğü anda banka tarafından HGS kartına direk bakiye ilavesi yapılacaktır. Tabi bunun için bankanın belirlediği asgari yükleme limitinin üstünde bir ödeme emri verilmelidir. Bu tutar her banka için farklılık gösterebilse de genel olarak bankalar tarafından 100 TL olarak kararlaştırılmıştır. Böylece araç kullanıcısı aniden ya da fark etmeden kredisinin tükenmesi halinde ücretli yollardan kaçak geçiş yapmak gibi hoşlanılmayan bir durumla yüz yüze gelmeyecektir.
Ayrıca online HGS kredisi yükleme işlemi, Ptt’nin web sitesine üye olarak kullanıcının kullanıcı bilgilerinin girilmesi yöntemiyle de yapılabilmektedir. Bu uygulama akıllı cep telefonlarına yüklenerek bu doldurma işlemi günün her saatinde rahatça yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan HGS Ödemesi başlıklı makalemizde en az hgs kaç para yüklenir hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

Ulaştırma Bakanlığı’ndan Yeni HGS açıklaması

Bakanlık; “Karayolları Genel Müdürlüğü, yasalar çerçevesinde görev yapmakta olup, otoyollar ve Boğazca Köprülerinden geçiş yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama