Ev / Hgs Bakiye Yükleme / Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Haksız Geçişler

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Haksız Geçişler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Karayollarının bünyesine kattığı sistem olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanım açısından oldukça basittir. Başvurular sonucu alınan kartlar veya etiketler cama yapıştırıldıktan sonra köprülerden veya otoyollardan güvenli bir şekilde seyahatler yapılabilmektedir. Bu geçişler sırasında her aracın sınıfına göre alınan bir geçiş ücreti bulunmaktadır. Her sürücü bu ücreti ödemekle mükelleftir. Ücret ödemeden geçiş yapıldığı takdirde cezalı geçiş yapılmış sayılmaktadır. Bu cezaları en aza indirgemek için ise ilişkilendirilmiş hesapta limitin sürekli var olması gerekmektedir. Bazı sürücüler bu konu ile ilgili çok fazla şikâyet edilen bir uygulamaya el atmışlardır. Bu uygulamalardan biri plakaya yapılan özel bir düzenek ile plakanın uzaktan kumanda yardımıyla gizlenip tekrar açılabilmesidir. Bu bir sahtekârlıktır.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kameralarına yansıyan görüntülerde bazı araçların plakasının olmadığı tespit edilmiştir. Bu konu üzerine araştırma yapan Emniyet Birimleri bazı araçlarda özellikle lüks araçlarda düzenekler tespit etmişlerdir. Bu halde sürücüler gişelere yaklaşınca butona bastıkları için plakalar kaporta içine çekiliyor. Bu sistemin varlığını tespit eden emniyet birimleri konuyu yargıya yönlendirmiş durumdadırlar. Aracın trafikten men edilmesi ve sürücünün ehliyetinin iptal edilmesi söz konusudur. Bazı araç sürücüleri ise farklı plakalar takarak bu sistemden geçiş yapmaktadırlar. Araçların çekilen fotoğraflarından dayanak oluşturan polisler bir haksızlığın daha önüne geçmiş oldular.

Bu tür işlemlerin cezası çok büyük olmakla birlikte yaptırımları da devlet eliyle olmaktadır. Sürücünün herhangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir. Özellikle lüks araç sahipleri bu işlemi daha çok yapmaktadırlar. Plakasındaki harfleri karalayan ve böyle geçiş yapan birçok sürücü adayı tespit edilmiş ve derhal trafikten men edilmiştir. Bu işin maddi boyutu olduğu kadar manevi boyutu da bulunmaktadır. Kula hakkı yemenin ne kadar büyük bir günah olduğu belirtilmiştir. Araç sahipleri işin maddi boyutunu düşündükleri kadar manevi boyutunu da düşünmeleri gerekmektedir. Allah’ın kesin bir suretle men ettiği tek konu kul hakkıdır. Bu işlem diğer tüm araç sürücülerinin hakkına girmek tabiri ile ifade edilebilir.

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

HGS Bakiye Yükleme

HGS Yükleme Kilit noktalardaki geçişleri elde eden köprülerde, otoyollar vb. Yerlerde eskiden uygulanan sistem gişeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama