Ev / Hgs Bakiye Yükleme / HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS kaçak geçiş sorgulama, birkaç farklı yol kullanılarak yapılabilir. Bunun için hem PTT hem de bankalar kullanılabilir. HGS kaçak geçiş ihlali sorgulama ve kaçak geçişe neden olan bazı durumları, detaylıca anlatmaya çalışalım.
PTT üzerinden yapılacak olan kaçak geçiş sorgulaması için PTT üzerinden HGS’nin resmi sayfasına girilmelidir. Burada HGS ile ilgili alan gerekli işlemler yapılmalıdır. Bunun için üyelik şartı bulunmaktadır. Üye olmak için T.C. Kimlik Numarası, e-posta adresi ve diğer kişisel bilgiler istenmektedir. Üyelikten hemen sonra ilgili alana girilerek, gerekli sorgulamalar yapılabilir. HGS sistemi, PTT tarafından hizmete sunulduğundan, bu kurumun internet sitesindeki HGS adresinin de resmi olduğunu hatırlatalım.


Bankalardan da HGS ile ilgili sorgulamaların yapılması mümkündür. HGS kaçak geçiş cezası hakkında detaylı bilgi için, internet bankacılığı üzerinden, “Ödemeler” alanını seçiniz. Bazı bankalarda farklı menüler bulunmakta ancak genel olarak bakıldığında ödeme sayfalarında HGS ile ilgili bölüm yer almaktadır. Bu alanlar üzerinden hem kaçak geçiş ihlali cezanızı hem de kalan bakiyelerinizi sorgulama imkanınız vardır. HGS kaçak geçiş sorgulama sonucunda itiraz edecekseniz, bunun 7 gün içerisinde PTT yoluyla yapılması gerektiğini de hatırlatalım. Kaçak geçişe neden olan durumlar ise; etiketin zarar görmesi, yıpranması, çipteki diğer sorunlar, sistemsel sorunlar, cam filmi ya da güneş koruması nedeniyle okuma sorunları, bakiye yetersizliği kaynaklı cezalar olarak sayılabilir.

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

HGS Bakiye Yüklemesi

HGS Bakiye Yüklemesi HGS Bakiye Yüklemesi Ücretli otoyollarda trafik sıkışıklığını bir nebze olsun azaltan HGS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama