Ev / hgs / HGS Cezası Nereye Ödenir?

HGS Cezası Nereye Ödenir?

HGS sistemi ülkemizde kullanılmakta olan ve pek çok araç sürücüsü tarafından tercih edilen bir geçiş sistemidir. HGS sistemi vasıtasıylaeskil zamanlarda olduğu gibi bekleme yapmadan gişelerden geçiş yapmak mümkün hale gelmiştir. Bu geçiş hizmetlerinden yararlanabilmek için abonelik işlemlerinin yapılması gerekmektedir. PTT üzerinden bu işlemleri çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.


HGS cezası nedir?


HGS sistemini kaçak olarak kullanan sürücüler için HGS kaçak geçiş cezası uygulanmaktadır. Geçiş noktalarında yer alan elektronik denetleme sistemleri yardımıyla gişelerden kaçak geçiş yapan bütün araç sürücüleri kolaylıkla tespit edilmektedir. Bu tarz da geçiş yapan sürücülere kaçak HGS geçiş cezası uygulanarak para cezası verilmektedir. Bu sürücülerin cezalarını mecburen ödemesi gerekmektedir. Özellikle de aboneliği bulunmayansürücülerin 1 hafta içerisinde HGS aboneliklerini aktifleştirmeleri durumunda cezaların iptal olması olanağı da mevcuttur.


HGS cezası ödeme


HGS cezası almış olan sürücülerHGS CEZASI NEREYE ÖDENİR? Diye soracak olurlarsa kesilen bu cezaları ödemek istediklerinde bu ödeme işlemleri için alternatif seçenekler bulunmaktadır. Bu ödeme seçeneklerinden en çok tercih edileni PTT’ şubeleridir. PTT, HGS işlemlerinde tek yetkili merkezmiş gibi bilinse de ödeme ve bakiye yükleme gibi işlemlerde bankalar da bu yetkiye sahiptirler. Bu sebeple HGS cezalarını ödemek isteyen sürücüler için PTT’nin bu sisteminden yararlanmak oldukça kolay ve imkan dahilindedir. Ayrıca HGS cezanızın olup olmadığını bilmiyor iseniz yine PTT’nin web sayfasıüzerinden HGS cezanızın bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

Ulaştırma Bakanlığı’ndan Yeni HGS açıklaması

Bakanlık; “Karayolları Genel Müdürlüğü, yasalar çerçevesinde görev yapmakta olup, otoyollar ve Boğazca Köprülerinden geçiş yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama