Ev / Hgs Bakiye Yükleme / Hgs bakiye yüklemesi nasıl yapılır?

Hgs bakiye yüklemesi nasıl yapılır?

Çileden Çıkaran Trafik Problemi HGS ile Çözülüyor


Trafik problemininin çözüme erişmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü birçok değişik sistem denemesine karşın HGS bunlar arasındaki en başarı göstermiş uygulamadır. Gişelerde bekleme derdini ortadan kaldırarak durmadan süratli geçiş yapabilmeyi elde eden HGS (Süratli Geçiş Sistemi) bununla birlikte maliyet olarak da oldukça düşük bir bütçeyle ülkemizdeki tüm gişelerde uygulanmıştır.


HGS’nin öteki sistemlerden değişik olması birçok kullanıcının tereddüt etmeden bu uygulamaya geçiş yapmasına niçin olmuştur. Peki bu farklılıklar nedir? HGS’yi öteki projelerden değişik kılan unsurlar ne kadar başarı göstermiş olmuştur? 

Hgs bakiye yüklemesi


Ilk olarak belirtmek gerekiyor ki gişelerde durmadan, engelsiz ve süratli bir halde geçebilmek tüm sürücüler için fazlaca mühim bir durumdur. Oldukça uzak bir zamanda değil, birkaç yıl öncesine kadar KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) ile geçişler meydana getiren sürücülerin gişede durmak zorunda kalması KGS’nin nakit para ile geçişi kaldırmasına karşın gene sıkıntılar yaşatıyordu. Otoyol giriş ve çıkışlarında oluşan uzunlu kısalı kuyruklar, durmak ve zaman yitirmek oldukça stres yaratıyor, köprü geçişlerinde yoğunluğa ve tıkanmalara sebep oluyordu. Bu problemi çözebilmek için OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) geliştirilse de bu sistemin ne kadar başarı göstermiş olduğu tartışılır.


OGS sahibi olabilmek için ilk olarak aygıt tutarı ödemeniz gerekiyor ki bu ücret değerinden fazlaca daha yüksektir. Vasıta sahiplerinden daha cihaza haiz olurken yüksek oranda ücret talep edilmesi, daha sonrasında ise bakiye yükleme işlemlerinde türlü sıkıntılar yaşatılması birçok kişinin KGS’yi tercih etmesine niçin oluyordu. KGS kullanımının azalması ümit edilirken daha fazlaca artması yeni bir sistemin geliştirilmesini mecburi kıldı.
Sonunda yerli yazılımın ağır basmış olduğu, düşük maliyetle tüm gişelere uygulanabilir, aygıt tutarı derdi olmayan, kredi kartı ile bakiye yükleme zorunluluğu olmayan muhteşem bir sistem geliştirildi. HGS bakiye yüklemeişlemleri birçok değişik noktadan dilenilen şekilde yapılabilmekte ve ek olarak web sitesi üstünden de ödemeler kabul edilebilmektedir. Gişelerden en süratli ve en uygun fiyatlı şekilde geçebilmenizi elde eden HGS bununla birlikte yazılım güvenliği açısından da öteki sistemlerden fazlaca daha üstündür.


Netice olarak ülkemizdeki köprü trafiği, bayramlarda ve hususi günlerde oluşan otoyol trafiği HGS sistemi ile fazlaca büyük seviyede rahatlamış, sürücülerin yola çıkma stresi üzerlerinden alınmıştır. En başarı göstermiş trafik uygulamalarından biri olarak HGS’yi destekliyor ve sizlere de öneriyoruz.

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

HGS Bakiye Yükleme

HGS Yükleme Kilit noktalardaki geçişleri elde eden köprülerde, otoyollar vb. Yerlerde eskiden uygulanan sistem gişeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama