Ev / hgs / Hgs bakiye sorgulama nasıl yapılır ? Hgs bakiyesi nasıl öğrenilir?

Hgs bakiye sorgulama nasıl yapılır ? Hgs bakiyesi nasıl öğrenilir?

Vasıta sahipleri HGS bakiye bilgilerini ve var ise ceza ödemelerini internetten iyi mi yapmaları icap ettiğini öğrenmek istiyorlar. HGS ile ilgili bir fazlaca işlem hem bankaların online şubeleri tarafınca hem de https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/ adresinden yapılabiliyor. Peki HGS borç bakiyesi öğrenmek için hangi adım izlenmeli.. İşte HGS işlemleri hakkında detaylı bilgiler.

HGS ceza sorgulama ekranı vasıtasıyla Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı yollar, Avrasya Tüneli, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, YSS Köprüsü ve Şimal Çevre Otoyolu’nda meydana gelen ihlalli geçişler görüntülene biliyor.

Süratli Geçiş Sistemi (HGS) ile köprü ve otoyollarda yaptıkları geçiş ihlallerini merak eden vasıta sahipleri, borç durumlarını web üstünden görüntülemek istiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) sunmuş olduğu olanak vasıtasıyla ihlal durumunda ödemelerini web üstünden gerçekleştirebilecek olan sürücüler, tarih ve saat bilgisini de öğrenebilecek. İşte, bir tek plaka ile sorgulayabileceğiniz HGS bakiye ve geçiş detayları

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Avrasya Tüneli, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Selim Köprüsü ile Şimal Çevre Yolu geçiş ihlallerini tek bir sistem üstünden sorgulayabilecek olan vatandaşlar, HGS geçiş bilgilerini yalnızca plaka detayları ile öğrenebilecek. 

PLAKADAN CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET ARACILIĞIYLA PLAKADAN CEZA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

1) e-Devlet Kapısı…http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan “GirişYap” bağlantısına tıklayınız.

2) Kimlik Doğrulama Sistemi… Bağlantı sizi T.C. Kimlik Doğrulama Sistemi sayfasına yönlendirecektir. Bu aşamada adres satırında https://giris.turkiye.gov.tr yazdığından ve güvenli bağlantı simgesinin etken olduğundan güvenli olunuz.

3) Kimlik Doğrulama Yöntemi… Kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.

4) Kullanmanız ihtiyaç duyulan hizmetin adı “Vasıta Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama”dır. Hizmeti bulmak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir.

Tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-arac-plakasina-yazilan-cezasorgulama yazarak ulaşabilirsiniz.

SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Site içi Arama kutusuna hizmet adının içinde geçen kelime yada kelimeleri yazıp arama tuşuna bastıktan sonrasında, gelen listedeki “Vasıta Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kurumlar bağlantısını kullanarak hizmeti sunan kurumun sayfasına erişebilirsiniz. Kurumun sayfasında “Vasıta Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” bağlantısına tıkladığınızda hizmete ulaşabilirsiniz.

5) Son bir yıl içinde adınıza tescilli vasıta plakasına yazılmış trafik cezası yoksa hizmet sayfasında “Son bir yıl içinde adınıza kayıtlı vasıta plakasına yazılan herhangi bir ceza bulunamadı.” açıklaması görüntülenecektir.

6) Son bir yıl içinde adınıza tescilli vasıta plakasına yazılan trafik cezası var ise Ceza Detayları tablosunda;
– T.C. Kimlik Numarası
– Aracın Plakası
– Cezanın Düzenlenmiş olduğu İl
– Cezanın Düzenlenmiş olduğu İlçe
– Ceza Zamanı
– Ceza Saati
– Ceza Tutarı (TL)


detayları görüntülenecektir. Tablodaki İşlem alanında yer edinen “Detay” düğmesini kullanarak, trafik cezanızın detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.

7) Ceza bilgilerinin görüntülendiği tabloda “Detay” düğmesini kullanarak, Ceza Detay Detayları başlığı altında;
– T.C. Kimlik Numarası
– Aracın Plakası
– Tutanak Seri Sıra No
– Ceza Tutarı (TL)
– Cezanın Düzenlenmiş olduğu İl
– Cezanın Düzenlenmiş olduğu İlçe
– Cezanın Düzenlenmiş olduğu Yer
– Ceza Zamanı
– Ceza Saati
– Ceza Maddeleri
bilgilerine erişebilirsiniz. Ekranda yer edinen “Yazdır” düğmesini kullanarak sayfayı yazdırabilirsiniz.

hakkında Hgs Bakiye Yükleme

Ayrıca Kontrol Et

HGS Bakiye Yükleme

HGS Yükleme Kilit noktalardaki geçişleri elde eden köprülerde, otoyollar vb. Yerlerde eskiden uygulanan sistem gişeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ziraat bank kart borcu öğren ziraat bankası borç ödeme ziraat bankası borç sorgulama

ziraat bankası borç sorgulama